Київський академічний театр «Золоті ворота»

розпочинає 39-ий передювілейний сезон.


Вже за рік всі разом святкуватимемо наші перші 40 років. Ми вже готуємося і хвилюємося неймовірно, плануємо і мріємо...
А нині ми щасливі анонсувати наш 39-ий рік, що традиційно матиме гасло. Отже у сезоні 2018/2019 ми часто будемо повторювати: завжди відкриті для тебе!
«Завжди відкриті для тебе!» – ми вперше виголосили ще у 2014 році, коли в театр прийшла молода творча команда на чолі із режисером Стасом Жирковим. Ми продовжуємо перетворювати театр на місце зустрічей та місце нових знайомств – із авторами вистав, із акторами, із новими художніми світами. У цьому сезоні знайомств буде багато. Адже ми хочемо більше дізнатися про наших глядачів – і знаємо, що вам теж цікаво знати, які ми поза сценою.

«Завжди відкриті для тебе!» наголошуємо ми і нагадуємо, що наш театр єдиний у столиці, який радий бачити своїх глядачів вже з 18.00. За годину до початку вистави ви можете випити смачної кави або вина, послухати музику та просто відпочити у нашій лаунж-зоні. І ось перший сюрприз: відтепер у нашому барі можете скуштувати найсмачнішу каву Києва – COFFEE IN ACTION. Якщо ви любите каву – ви оціните якість, якщо не любите – напевно, зміните думку, спробувавши цю каву за авторськими та класичними рецептами.

«Завжди відкриті для тебе!» – це також формат наших подій-бонусів до вистав. Будемо креативити та імпровізувати: читати вірші улюблених поетів та актуальну прозу, запросимо вас на концерти та навіть на «швидкі побачення» із акторами. Цікаво? Тож не проґавте! 16 вересня після спектаклю «Сьогодні вечері не буде» залишаємося на неформальний поетичний салон – Іздрик, Бродський, Жадан і Франко – як вам така компанія? 26 вересня після вистави «Відчуття за стіною» почитаємо усі разом «Казки на ніч», бестселер письменника і публіциста Руслана Горового.

«Завжди відкриті для тебе!» – це наше заповітне бажання розширити нашу аудиторію. У цьому сезоні ми гратимемо вистави на інших майданчиках міста Києва. Вже зараз можемо анонсувати співпрацю із «Сценою 6» (Довженко-Центр, вул. Васильківська, 1). 24 жовтня саме там мега-подія вистава «Каліки», а після – концерт від #ЗБСбэнд (Влад Оніщенко та Богдан Буйлук). Увага спойлер: ці нереально круті пацани скоро, зовсім скоро стануть медійними та збиратимуть стадіони, може, це ваш останній шанс купити «бюджетні» квитки…

У цьому сезоні ми також готуємо копродукцію із Магдебурзьким театром – до нас завітає арт-директор Корнелія Кромбольц та працюватиме із «Річардом ІІІ» Шекспіра, аби зробити сучасну адаптацію. Її візит ми, звісно ж, розгорнемо у мистецьку акцію із зустрічами, майстер-класами та професійними розмовами про театр. Також готові анонсувати і прем’єру від режисера Влади Бєлозоренко, яка обрала тексти Поліни Жеребцової, аби поговорити про екстремальні події у суспільному житті.

Наш художній керівник Стас Жирков у цьому сезоні буде подорожувати по різних країнах – саме зараз він один із коучів міжнародної театральної школи у Мюнхені. Та подорожувати по різних театрах: його найближчі прем’єри у Мінську («Качине полювання» Олександра Вампілова) та Магдебурзі («В очікуванні на Годо» Семюела Беккета). У Київському академічному театрі на Подолі Стас поставить авторську версію класичної п’єси Миколи Гоголя «Ревізор».
Але і на сцені «Золотих воріт» він неодмінно випустить прем’єру. Яку? Поки мовчимо, бо інтрига в театрі – це двигун процесу!
І вже 3 вересня ми всіх чекаємо на прем’єру «Фрекен Юлія» від режисера Івана Уривського. Август Стріндберг у вишукано-естетському прочитанні перетворився на такого собі Брема Стокера, славнозвісного автора «Дракули». Тріо Віталіни Біблів, Дмитра Олійника та Інни Скориної-Калаби та розказану ними моторошну й водночас пристрасну історію ви запам’ятаєте надовго…

Одним словом, «завжди відкриті для тебе!» – це 39-ий передювілейний сезон Київського академічного театру «Золоті ворота».
5-ий сезон нової команди.
І, можливо, ваш перший сезон разом із нами?
Чекаємо на всіх – і звісно, чекаємо на тебе!

*****************************************************************************************************************************

 

 38 театральний сезон у «Золотих воротах»

пройде під слоганом #Сезон_безвіз 

 

Підготовка до нього тривала два попередні роки. Театр багато мандрував, знайомився з різними прекрасними людьми, налагоджував професійні зв’язки – і ось результат: протягом нинішнього театрального сезону до нас завітають режисери із Франції, Білорусі, Грузії, Польщі та Німеччини.

Ми будемо вчитися розуміти різні театральні мови. А наші глядачі отримають можливість подивитися, що відбувається у театрах цих країн, не виїжджаючи з Києва!

Чому ми це робимо?

Бо нам важливо, аби Україна не на папері, а в реалі стала частиною світу. Тому ми хочемо і будемо багато мандрувати та розповідати про нашу країну. Але також ми прагнемо порушити герметичність українського театру. Ми бажаємо бачити в нашій афіші і у нашому залі – людей з усього світу. Лише так можна подолати страх перед Іншим – перед іншою особистістю чи іншою культурою. Прописна, але істина: чим краще ми пізнаємо інших, тим краще починаємо розуміти себе.

А ще ми продовжимо придумувати для наших глядачів різні сюрпризи: читання нових текстів, зустрічі з цікавими персонами, концерти, обговорення вистав.

І ви ж пам’ятаєте – театр «Золоті ворота» відчиняє двері о 18.00! Аби ви могли випити кави, вина чи пива перед виставою або просто порелаксувати на наших диванчиках чи зробити селфі.